wtorek, 12 listopada 2013

Echa wystawy Audio Show - Warszawa, listopad 2013

Echa tegorocznej wystawy Audio Show wybrzmiały... Nie zdążyłem jeszcze odwiedzić tych najważniejszych miejsc w sieci aby zapoznać się z wieloma zapewne komentarzami na temat wystawy ale już dziś mogę stwierdzić, że choć było tego sporo, to poza kilkoma wyjątkami nie zauważyłem niczego co mogłoby mnie przyprawić o kompleksy. No cóż, 35 lat "małżeństwa z elektroakustyką" musi tak czy inaczej wydać owoce... Było ciekawie ale nie aż tak ekscytująco jak to zapowiadano. Firmy z pierwszej ligi nie popisały się w zasadzie niczym szczególnym poza design'em choć i ten wcale nie porażał innowacyjnością czy odmiennością na tle konkurencji. Tam gdzie spodziewałem się usłyszeć dźwięk klasy adekwatnej do ceny urządzenia, usłyszałem przeciętne brzmienie, co przy wyglądzie i rozmiarach musiało chyba każdego rozczarować.

Nasza - wprawdzie skromna - ekspozycja przyciągała tłumy, które ledwo mieściły się w pokoiku o powierzchni dwudziestu kilku metrów. Ludzie mówili: "Tu wreszcie słyszy się muzykę..." Było mi szczególnie miło kiedy ze zdumieniem patrzyłem na licznie powracających aby dłużej posłuchać dobiegającej z niewielkich głośników M1HB muzyki. Chyba im się spodobało skoro co niektórzy siedzieli godzinę albo i dłużej. Bardzo dobrze jak na debiut - mówili. Inni stwierdzali wprost: "Nie słyszeliśmy na tej wystawie lepiej grających monitorów..." O podłogowych kolumnach też dobrze mówili choć z wyrozumiałością wobec niepoprawnie brzmiącego basu w małej klitce. "My rozumiemy, że takie duże głośniki nie mogą tu dobrze zabrzmieć" - pocieszali, ale ostatecznie jednak stwierdzali, że słychać tu KLASĘ DŹWIĘKU... Dzięki wspaniałomyślności firmy STRUSS AMPLIFIERS oraz wielkiej życzliwości Panów Zbigniewa Dyśko i Zdzisława Hrynkiewicza mogliśmy zademonstrować jak brzmi niezwykły tandem naszych kolumn SCENE + flagowy wzmacniacz R550. Momentami było "piekielnie głośno" ale i pięknie... No cóż, byliśmy tam dla ludzi i raczej nie dla mediów, bo "medialnie" to nie wyglądało... Padały i takie stwierdzenia: "Skromniutko, przytulnie, żywo i prawdziwie..." Nie dziwi nas, że poza melomanami/audiofilami jak dotąd nikt z oficjalnych mediów nie zareagował na widok niezwykłych bądź co bądź kolumn głośnikowych SCENE. Wiemy, że to niczego absolutnie nie przesądza ponieważ "dzieło" zostanie prędzej czy później dostrzeżone i docenione.

Serdeczne dzięki dla Wszystkich za bardzo miłe przyjęcie "debiutantów" na salonach Audio Show.

 

Informuję Szanownych Melomanów - poszukujących dobrego sprzętu, że wystawione tego roku na Audio Show kolumny głośnikowe (podłogowe - obok) oraz monitory M1HB (wyżej) są dokładnie opisane na stronach www.extreo.pl i www.livetone.pl.

Strony zawierają opisy kolumn o nazwie "S C E N E" z najnowszej linii "Prominent" oraz monitorów głośnikowych o symbolu M1HB.

Firma EXTREO rozpoczęła już sprzedaż swych kolumn głośnikowych. Aktualna cena monitorów M1HB 12.500,00 PLN netto i 15.375,00 PLN brutto. Cena zespołów SCENE będzie wkrótce skalkulowana i podana do wiadomości na naszych stronach...

Przygotowujemy już grunt pod serię pokazów naszych nowych kolumn. Zaplanowaliśmy jeszcze przed wystawą Audio Show 2013, że zademonstrujemy walory dźwiękowe monitorów M1HB wraz z prototypami zespołów głośnikowych SCENE w kilku największych miastach Polski. Pokazom będzie towarzyszył dźwięk z najwyższej klasy systemów w starannie wybranych miejscach. Stosowne informacje pojawią się niebawem na naszych stronach internetowych. Zachęcamy do systematycznych odwiedzin naszych serwisów...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz